فرانسه

Image

همه آنچه درباره ی زندگی در کشور فرانسه باید بدانیم

مقاله تهیه شده توسط موسسه رستاک تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ میباشد - زمستان سال 98

 

کشور فرانسه چگونه کشوری است و شرایط زندگی در این کشور به چه صورت است؟

با ما همراه باشید تا هرآنچه درباره فرانسه لازم است بدانید

فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند از این رو قصد داریم در این مقاله همه چیز درباره فرانسه را بیان کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز درباره فرانسه را بدانید

فرانسه کشوری بسیار زیبایی می باشد که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است، می توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود.

لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است.

کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی ای که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را مشاهده کنند.

خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد

 

با فرانسه بیشتر آشنا شویم

اگر بخواهید همه چیز درباره فرانسه را بدانید باید اطلاعاتی در زمینه آب و هوای این کشور نیز داشته باشید. آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند.

 

Image

 

. در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران ، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است. کشور فرانسه با داشتن بیش از 80 نوع منطقه و جاذبه گردشگری توانسته سالیانه چند هزار گردشگر را به خود جذب کند که این امر به چرخه ی صنعتی این کشور کمک چشمگیری کرده است.

. البته لازم به ذکر است که فرانسه با دارا بودن صنایع فلزی، ماشین الات، هواپیما سازی، کشاورزی( گندم، جو، سیب زمینی، چغندرو ...)، دامپروری ( پرورش گوسفند، خوک، گاو و ...) به طور کلی کشور ثروتمندی محسوب می شود و صنعت گردشگری تنها بخش کوچکی از درآمد این کشور را تأمین می کند

مهاجرین فرانسه هنگام سفر به این کشور می توانند از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه های موجود در فرانسه می توان به موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، قصر تویلری و غیره اشاره کرد

اگر قصد مهاجرت فرانسه را دارید باید بدانید که این شهر های مهم بسیاری دارد که عبارتند از پاریس، مارسی، بوردو، بورژ، لیون، لیل،نانسی ،رن ،استراسبورگ،نانت و غیره اما توجه داشته باشید اغلب گردشگران شهر های پاریس و مارسی را برای گردش در میان تمامی شهر های مهم فرانسه انتخاب می کنند اما ما برای تحصیل و ثبت شرکت برای شما پیشنهاد بهتری داریم در ادامه با ما همراه باشید ..

پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.(از جمله برج ایفل)

Image

 

جمعیت فرانسه چقدر است؟

 

فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. و از این جهت در جایگاه دوم بعد از آلمان در اتحادیه اروپا قرار دارد. امید به زندگی نیز در این کشور معادل 82.27 سال می باشد خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند

 

فرهنگ مردم فرانسه چگونه است؟

 

فرانسوی ها غرور و تعصب بزرگی نسبت به ملت و دولت خود دارند و اغلب هر نظر منفی درباره کشورشان برای آن ها یک توهین محسوب می شود. بازدیدکنندگان، به ویژه آمریکایی ها نگرش فرانسویان را نسبت به خارجی ها بی ادبانه برداشت میکنند. اصطلاح «شووینیزم» (chauvinism) به معنی خاص تعصب در وطن پرستی بوده و در کل معنای نگرش بهتر دانستن هم گروهان خود (اعضای یک جنسیت، باور، کشور یا نژاد) نسبت به بقیه را می دهد. این اصطلاح اولین بار در سال ۱۸۵۱ در فرانسه به وجود آمد.

علیرغم آن که زنان نقش مهمی در زندگی خانوادگی و مشاغل بازی می کنند، اما بسیاری هنوز فرهنگ فرانسوی را مرد سالار میدانند

 

 

 

Image

 

 

دین و مذهب مردم فرانسه

 

مذهب غالب در کشور فرانسه کاتولیک است. طی تحقیقی توسط «انستیتوی فرانسوی نظر عام»، ۶۴ درصد از جمعیت (حدود ۴۱.۶ میلیون نفر) خود را کاتولیک رومی میدانستند. حدود ۷.۵ درصد (۴.۷ میلیون نفر) مسلمان هستند. طبق آمار، جمعیت یهودیان ۳۱۰,۰۰۰ نفر، بودایی ها ۲۸۰,۰۰۰ نفر و هندوها ۳۰,۰۰۰ نفر است. حدود ۱۸ میلیون نفر نیز خود را پیرو آئین های بومی، سایر مذاهب یا بدون مذهب عنوان کرده اند

 

زبان مردم فرانسه

 

زبان فرانسوی، متداول ترین زبان در کشور ۶۶ میلیون نفری فرانسه و زبان رسمی این سرزمین است. اما حالات گوناگونی از این زبان در ناحی های متفاوت این کشور شنیده می شوند. زبان مادری ۸۸ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد، زبان فرانسه، دومین زبان معمول در جهان است که به عنوان زبان بیگانه آموخته می شود و بنابر گزارش وزارت امور خارجه فرانسه، نزدیک به ۱۲۰ میلیون دانشجو در قالب رشته دانشگاهی آن را مطالعه می نمایند.

نزدیک به ۳ درصد از جمعیت این کشور، لهجه هایی از آلمانی صحبت می کنند و گروه کوچکی نیز در قسمت شمال شرقی فرانسه به زبان فلامان صحبت می کنند. زبان عربی نیز سومین زبان متداول در این کشور محسوب می شود

شاید زبان ایتالیایی برای کسانی که در نزدیکی مرز ایتالیا زندگی می کنند، دومین زبان آنها باشد و زبان باسک نیز در میان مردمی که در نزدیکی مرز اسپانیا زندگی می کنند، زبانی متداول است. دیگر لهجه ها و زبان ها، شامل کاتالان، زبان سلتیک، برتون، لهجه های اکسیتان و زبان هایی از مستعمرات پیشین فرانسه از جمله کابیل و آنتیلین کرئول می باشد

 

 

فرانسه چگونه اقتصادی دارد؟

 

 

 

Image

 

 

 

اقتصاد فرانسه ششمین اقتصاد دنیا از نظر عدد اسمی و سومین اقتصاد اروپا محسوب می شود. سیستم اقتصاد فرانسه ترکیبی از دو بخش دولتی و خصوصی است و حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی اروپا متعلق به این کشور میباشد، فرانسه دهمین کشور پردرآمد دنیا به شمار میرود. بخش خدمات بیش از 70 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است که شامل:

حمل ونقل عمومی، گردشگری، دفاع، انرژی، و ارتباطات مخابراتی می باشد.

فرانسه بازار آماده ای برای سایر کشورهای اعضای اتحادیه اروپا است، به طوری که 49 درصد صادرات آن ها را مصرف می کند. این کشور دارای 2.5 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی اسمی و تولید داخلی سرانه 38 هزار دلار است.

سهم بخش مربوط به تولید ناخالص داخلی کشور به شرح زیر است :

 • خدمات 70.8%

 • کشاورزی 1.9 %

 • صنعت 18.3%

 

هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه

 

به طور کلی هزینه تحصیل در فرانسه به سبک زندگی فرد بستگی دارد، اما مهم ترین نکته ای که تاثیر بسیار زیادی در میزان مخارج یک دانشجو در این کشور دارد انتخاب محل زندگی است.

. برای مثال، پاریس که یکی از گران ترین شهرهای فرانسه است و به طبع برای زندگی در این شهر باید مبلغ قابل توجهی را بپردازید. بودجه ای که به طور متوسط برای زندگی در هر شهر نیاز دارید به شرح زیر است

 

Image

 

لیست هزینه های زندگی در فرانسه

 • نیس: ماهیانه بین 700 تا 920 یورو

 • نانت، لیون، بوردو، تولوز: ماهیانه بین 650 تا 900 یورو

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه شامل چند بخش کلی است که در زیر آن ها را نام برده و به تفصیل توضیح داده ایم

• شهریه دانشگاه: با توجه به هر شهر در فرانسه پرداخت شهریه دانشگاه ها متفاوت هست از 2500 یورو تا 6000 یورو

اجاره خوابگاه های دانشجویی (crous) مسکن : بین 150 تا 600 یورو در ماه، و اجاره یک آپارتمان بین 400 تا 700 یورو در ماه متغیر می باشد

مواد غذایی: هزینه غذا در روزهای عادی در فرانسه خیلی زیاد نیست. این مبلغ برای یک فرد مجرد به 200 تا 250 یورو در ماه در شهر پاریس می رسد که البته در شهرهای دیگر کمتر خواهد بود. در یک رستوران گران قیمت حداقل 15 تا 20 یورو برای یک وعده غذایی باید بپردازید.

 

لیست اندکی از هزینه های روزانه کافه، بار، یا کیوسک ها

 • ساندویچ : 6-8 یورو

 • پیتزا: 7.5-13 یورو

 • بیف کباب شده: 18-16 یورو

 • ساندویچ پخته شده با پنیر: 2.8 یورو

 • ساندویچ پخته شده با پنیر: 2.8 یورو

 • دویست رم ژامبون: 20یورو

 • دوازده عدد میگو: 24 یورو

 • سالاد: 5-9 یورو

 • یک تکه کیک: 3.7 یورو

 • پای: 2.75 یورو

 • پنکیک: 2.5-1.7 یورو

 • پانین: 6 یورو

 • میلک شیک: 5 یورو

 • یک اسکوپ بستنی: 2.5 یورو

 • یک فنجان قهوه: 4-7 یورو

رستوران ها

 • ناهار کامل در رستوران گران قیمت: 30 یورو

 • ناهار کامل در رستوران متوسط: 18-16 یورو

 • بوفه سلف سرویس: 17.5-13.5 یورو

 • شام همراه با شراب برای دو نفر: 55 یورو

 

Image

 

پوشاک: اگر موقتی وارد فرانسه شدید و فقط به مدت 1 تا 2 سال قصد تحصیل در این کشور را دارید و برنامۀ دیگری ندارید، پوشاک لازم را از آنچه که در ایران داشته اید همراه خود ببرید و هزینۀ اضافۀ دیگری را برای خود ایجاد نکنید. قطعاً در 1-2 سال دانشجویی نیاز به پوشاک خاصی پیش نخواهد آمد.

با این کار میتوانید هزینه تحصیل در فرانسه را تا حد امکان کاهش دهید. اما به طور کلی کفش، خصوصاً مردانه و چرمی، کمی گران است. البسه با قیمت ها و کیفیت های مختلف در دسترس است و چندان گران نیست. اما کت و شلوار و لباس های رسمی مناسب نیاز به بودجه بالایی دارند.

خرید لباس زیر و پوشاک کوچک ( مانند جوراب و ...) نیز چندان به صرفه نیست و سعی کنید این لباس ها را نیز از ایران تهیه کنید. اما بطور کلی در ایام حراجی که 2 بار درسال، در ایام سال نو و در اوایل تابستان، است می توانید با قیمت های مناسبی خرید کنید.

 

حمل و نقل: رفت و آمد نیز بر هزینه تحصیل در فرانسه تاثیر مستقیم دارد. قیمت یک بلیط اتوبوس یا مترو در فرانسه بین ۱ تا ۱٫۷ یورو است، اما در بسیاری از شهرها اگر شما به طور هفتگی، ماهانه، یا سالانه خرید کنید می توانید از تخفیف بهره مند شوید. یک پاس ماهانه اتوبوس، مترو، یا تراموا حدودا ۱۷ تا ۳۳ یورو است.

تاکسی در فرانسه نسبتا ارزان و در حدود ۱٫۲۵ یورو در هر کیلومتر می باشد به طوری که برای یک سفر کوتاه تقریبا باید ۷ تا ۱۰ یورو بپردازید.

هرچند ساده ترین راه برای رفت وآمد مترو است. همچنین اگر درپاریس هستید و به دوچرخه سواری نیز علاقه دارید می توانید یک دوچرخه از طریق برنامه اجاره دوچرخه Vélib اجاره کنید و از این طریق هزینه تحصیل در فرانسه را کاهش دهید

 

 

Image

 

هزینه رفت و آمد به فرودگاه های پاریس

 • رفت و آمد به فرودگاه چارلزدوگل با قطار: 9.75 یورو

 • رفت و آمد به فرودگاه اورلی با قطار: 12.05 یورو

 • رفت و آمد به فرودگاه اورلی با قطار شماره 7 و مترو: 1.80 یورو

هزینه رفت و آمد با تاکسی

 • از فرودگاه اورلی تا مرکز پاریس (km19): 27 یورو

 • از فرودگاه چارلزدوگل CDG تا مرکز پاریس (km35): 50 یورو

 • از ایستگاه راه آهن شمالی تا برج ایفل ( km 8): 17 یورو

بلیط مترو و اتوبوس

 • بلیط یک طرفه مترو، اتوبوس، و قطار (90 دقیقه): 1.9 یورو

 • پک 10تایی بلیط (تا 20درصد تخفیف): 14.5 یورو

 • 10 عدد بلیط کودک: 7.25 یورو

بیمه

 

گزینه دیگری که در رابطه با هزینه تحصیل در فرانسه باید در نظر بگیرید هزینه بیمه است. تمام دانشگاه ها و واحدهای آموزشی معتبر در فرانسه به محض ثبت نام، دانشجویان کمتر از 28 سال را که طول مدت تحصیلشان در فرانسه بیش از 4 سال باشد بیمه میکنند. هزینه این بیمه تامین اجتماعی دانشجویی حدود 180 یورو برای یک سال خواهد بود.

اما دانشجویانی که بیش از 28 سال سن دارند و مدت تحصیلشان کمتر از 4 سال است و در مراکز آموزشی نامعتبر تحصیل میکنند مشمول این بیمه نمی شوند و باید به صورت اختیاری و توسط شرکت های خصوصی خود را بیمه کنند که در این صورت باید بین 150 تا 550 یورو در سال بپردازند که به طبع این کار هزینه تحصیل در فرانسه را افزایش خواهد داد..

 

 

 

بهترین مکان برای زندگی در فرانسه

 

اگر شما نیز قصد مهاجرت به فرانسه را دارید شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که کدام شهر از این کشور زیبا را برای زندگی باید انتخاب کنید، که هم ازلحاظ معیشتی و آب و هوای برای شما مناسب باشد. شهر پاریس جز محبوب ترین شهر های فرانسه می باشد و اگر مسافر فرانسه بوده باشید قطعا از این شهر دیدن کردید زیرا به عنوان توریستی تربن شهر فرانسه هست و به طبع هزینه های بالا تری دارد اما قصد مهاجرت با سفر بسیار متفاوت میباشد از این رو لازم است به شهر های رن،نانسی، نانت ، لیون، استراسبورگ،نیس ، بوردو،لیل اشاره کرد که از لحاظ تحصیلی و معیشتی برای اقامت های بلند مدت پیشنهاد میشود برای اطلاعات جداگانه در باره هر شهر فرانسه بر روی نام شهر مورد نظر فرانسه کلیک کنید .

 

آداب و رسوم مردم فرانسه

 

مردم فرانسه به تحصيلات ، لباس ، غذا و هنر اهميت بسزایی می دهند و به طور كلی روی مهمترین مسئله اینکه بر روی زبان خود تعصب دارند و ترجيح می دهند به زبان ديگری صحبت نكنند .

بنابراین اگر فرانسوی بلد نیستید ، ممکن است در سفر به این کشور کمی به مشکل بربخورید و البته نگران نباشید نهایتا با همان انگلیسی و کمی ایما و اشاره می توانید منظور خودتان را برسانید ، ضمنا شنیدن زبان خوش آهنگ و دوست داشتنی فرانسوی از زبان محی ها هم لطف خودش را دارد؛

 

Image

 

از عادات اجتماعی دیگرشان که جالب است این است که پاریسی ها برای کوچکترین برخورد بین دو نفر یا وسایلشان از هم عذر خواهی می کنند ، بنابراین بد نیست کلمه پرکاربرد " pardon (پَقدون ) " و برای عذرخواهی های شدید تر کلم " edesolé (دزوله) " را یاد بگیرید چون به دردتان خواهد خورد . همچنین مردم فرانسه در سلام کردن هم همیشه پیشقدم هستند و در لابی هتل ، در اتوبوس و حتی در آسانسور مردم بی مقدمه به شما سلام میکنند و هنگام خارج شدن هم خداحافظی میکنند و همیشه با ادب با شما رفتار می کنند

 

 

فرهنگ غذایی مردم فرانسه

 

 

Image

 

 

غذا بخش اصلی زندگی در تمام طبقات اجتماعی فرانسه را تشکیل می دهند و در شام های طولانی، لذات اجتماعی بیشتری وجود دارد. با اینکه روش های آشپزی در فرانسه تا حد زیادی متحول و سبک تر شده، اما هنوز هم بسیاری از افراد، آشپزی فرانسوی را با سس های فراوان و آماده سازی های زیاد مرتبط می دانند.

برخی از غذاهای کلاسیک فرانسوی عبارتند از بوف بورگینیون – غذایی از گوشت گوساله که تفت داده می شود، به همراه آش گوشت گوساله و سیر، پیاز و قارچ – کوک او ون (coq au vin)، غذایی تهیه شده از جوجه، بریده هایی از چربی خوک، قارچ، پیاز و سیر

 

Image

 

. اما در حال حاضر، آشپزی سنتی فرانسوی رو به افول است، به طوری که بنابر گزارش نیویورک تایمز، هفتاد درصد از رستوران ها در فرانسه به جای غذاهای تازه که بخش مهمی از فرهنگ فرانسوی است، از غذاهای آماده استفاده می کنند

 

 

شرایط اخذ ویزا یا اخذ اقامت در فرانسه به چه صورت است؟

 

مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت دراین کشور در ابتدا به صورت کوتاه مدت و در کمترین زمان ممکن اخذ و بعد از دریافت اقامت کوتاه مدت قابل تمدید و تبدیل به اقامت بلند مدت را دارا میباشد

 

 

این روش ها از نظر هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با همدیگر متفاوت هستند

 

 

اقامت کوتاه مدت در فرانسه

 

اقامت کوتاه مدت فرانسه معمولا یک ساله است که به منظور فعالیت های مختلفی چون کاری، تحصیلی، توریستی صادرمی شود. از جمله مواردی که می توانید از طریق آن اقامت کوتاه مدت را دریافت کنید به صورت زیر است:

 • اقامت از طریق دوره زبان فرانسه

Image

 

 

هرچند که همیشه بودن در محیط و زبان مادری جایگزینی ندارند ،اما ما با برگزاری دوره های زبان فرانسه در بهترین شهر ها و معتبر ترین کالج ها این امکان را برای شما فراهم کردیم تا هم زبان فرانسه را در محیط همچون زبان مادری بیاموزید. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبک را دارند بایستی مدرک زبان فرانسه را اخذ نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی را دارند می بایست مدارک لازمه را اخذ نمایند..

 

ا ز مهمترین مزایای شرکت در دوره های کوتاه مدت و بلندمدت یادگیری زبان میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • هزینه ی پایین دوره با توجه به کیفیت بالای آموزشی

 • یادگیری سریع زبان به علت حضور در محیط و گفتگوی مستمر با انگلیسی زبانان و فرانسوی زبانان

 • هزینه های پایین زندگی و خوابگاه

 • امکان اخذ ویزا برای همراه متقاضی

 • امکان ادامه ی تحصیل رایگان بعد از پایان دوره آموزشی یادگیری زبان خارجی

 • امکان ورود به شهر کبک کانادا

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دوره زبان فرانسه :

 

 • سن افراد با توجه به مدارک تحصیلی نهایتا 38 میباشد .

 • دارا بودن مدرک بالاتر از دبپلم

 • معدل بالای 14

 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

 • مدارک ورک شاپی

 • گواهی تمکن مالی به ارزش 8000 یورو

اقامت از طریق خرید ملک

 

 

Image

 

 

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت خرید ملک در فرانسه است افراد و سرمایه گذاران خارجی میتوانند ملک و یا چندین ملک خرید کنند و طبق قانون فرانسه قادر خواهند بود در خواست خود را مبنی بر اخذ اقامت بلند مدت فرانسه اعلام نمایند. جهت خرید ملک مسکونی در فرانسه، فرد می بایست به ازای هر نفر، ۱۴ متر مربع خانه داشته باشد.

جهت خرید ملک مسکونی، وام نیز به به فرد تعلق نمی گیرد در صورتی که فرد بخواهد ملک تجاری بگیرد، دولت فرانسه به او وام اعطا می کند که ۶۵ درصد مبلغ ملک می باشد و همسر و فرزند زیر ۱۸ سال شخص نیز ویزای توریستی می گیرند در ضمن هزینه های خانه علاوه بر هزینه ی خرید شامل مالیات نیز می باشد که علاوه بر مالیات هزینه ملک، شامل مالیات هزینه های مشاور املاک و هزینه های وکیل و هزینه های ثبت سند و . . . می باشد.

با موسسه ما با خیال آسوده خرید ملک کنید و در کمترین زمان ممکن اقامت خود را بی قید و شرط دریافت کنید .

 

 

 

در ادامه به تصاویر این منازل و قیمت ها می پردازیم

خرید آپارتمان در مرکز شهر(هر متر مربع) ۱۰،۳۷۵ یورو
خرید آپارتمان در خارج از شهر(هر متر مربع) ۷،۳۴۹ یورو

 

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک :

 • پر کردن فرم و در خواست خود مبنی بر سرمایه گذاری و اخذ اقامت

 • 2 قطعه عکس 5*6

 • ارائه گذرنامه و یا سندی بر وضعیت تابعیت متقاضی

 • ارائه گواهی و وضعیت مدنی

 • رسید واریز مالیات و پرداخت هزینه ها به وزارت دارایی فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 

 

یکی از آسانترین روشهای مهاجرت به فرانسه، مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه می باشد. در سالهای اخیر، کشوریکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند، تحصیل در فرانسه است. امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای متقاضیان محیاست. فرانسه کشوری است که زندگی در آن بسیار خوشایند است و عموما به خاطر سبک زندگی مردمانش، کیفیت زندگی، غداها، صنعت مد، عطرها و لوازم آرایشی و بهداشتی در جهان محبوب است

 

Image

 

علیرغم موارد بالا، نوآوری همواره در این کشور مورد توجه بوده و این کشور هزینه های فراوانی را جهت توسعه زیرساخت های آموزشی و تحقیقاتی صرف میکند. پرداخت کمک هزینه های مختلف تحصیلی حتی به دانشجویان خارجی از جمله این موارد است. در واقع فرانسه کشوری است که هیچ گونه تمایزی بین دانشجویان خارجی و دانشجویان فرانسوی قائل نمیشود. تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه، ارائه حمل و نقل بسیار ارزان، کمک هزینه اجاره مسکن و خدمات درمانی رایگان از جمله خدماتی است که به دانشجویان خارجی ارائه میشود. تحصیل در برخی از دانشگاه های این کشور کاملا رایگان است

 

فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به فرانسه

 

در مرحله اول مدارک متقاضیان توسط تیم موسسه بررسی می شود. سپس با توجه به سوابق تحصیلی هر فرد و رشته تحصیلی که متقاضی قصد ادامه تحصیل در آن را دارد بهترین گزینه به متقاضی در کشور مقصد پیشنهاد داده میشود.

اخذ پذیرش تحصیلی در فرانسه بدون مدرک زبان نیز میسر است. آگاهی از این موضوع برای دانشجویانی که خواهان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان هستند بسیار مهم است.یکی از مواردی که متقاضیان تحصیل در فرانسه باید بدانند آگاهی از شرایط آموزشی کشور فرانسه است . نظام اموزشی در کشور فرانسه مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بر اساس لیسانس ،فوق لیسانس، و دکتری می باشد.

 

 

در قسمت های بعد به اختصار هر مقطع را توضیح خواهیم داد

 

تحصیل در فرانسه – مقطع دکتری

 

 

تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه کاملاً رایگان است و شغل محسوب می شود. ویزای تعلق گرفته به دانشجویان در این مقطع ویزای شغلی است و دانشجویان حقوق ماهانه دریافت می کنند و مالیات نیز پرداخت می نمایند. باتوجه به قوانین کار در کشور فرانسه در حال حاضر حقوق دکتری ماهانه ۱۷۰۰ یورو می باشد که ۳۰۰ یورو از آن بابت مالیات کم می شود و مابقی به دانشجو پرداخت می شود

دوره ی دکتری در فرانسه ۳ سال می باشد که فقط شامل پژوهش و کارهای تحقیقاتی می باشد.کشور فرانسه برای جذب دانشجویان نخبه در این مقطع اقدام به برگزاری این دوره ها به زبان انگلیسی نموده است و کلیه کورس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود

. حقوق دریافتی در این دوره نسبت به هزینه های زندگی در فرانسه خیلی رقم بالایی می باشد. بنابراین دانشجویان بسیاری متقاضی ورود به این دوره هستند. با توجه به توضیح فوق دانشجویان جهت ورود به این دوره نیازمند رزومه قوی هستند. بنابرین داشتن نمره ی زبان خیلی خوب (نمره بین ۶٫۵ تا ۷٫۵ آیلتس)، معدل بالا، فارغ التحصیلی از دانشگاه های دولتی ممتاز و شناخته شده، مقلات ISI و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی شانس افراد را در موفقیت بالا می برد

دانشجویان پس از پایان این دوره و اخذ موفقیت آمیز مدرک دکتری می توانند در خواست اقامت در فرانسه را بدهند. همچنین می توانند به عنوان محقق در دانشگاه مشغول به کار شوند و یا دوره های پست داک را بگذرانند

مدارک مورد نیاز(متقاضی دارای مدرک دکتری):

 

 

 1. دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

 2. پاسپورت (با حداقل شش ماه تاریخ انقضا از زمان شروع تحصیل)

 3. CV انگلیسی

 4. Sop انگلیسی

 5. مدرک لیسانس

 6. ریز نمرات لیسانس

 7. مدرک فوق لیسانس

 8. ریز نمرات ارشد

 9. مدرک دکتری

 10. ریز نمرات دکتری

 11. شناسنامه

 12. متقاضی پسر(کارت پایان خدمت/کارت معافیت سربازی)

 13. گواهی های کار و مدارک کسب شده و ورک شاپ ها.

 

Image

 

 

تحصیل در فرانسه – مقطع کارشناسی ارشد

 

 

در اکثر دانشگاه های فرانسه بعد از پایان تحصیلات کارشناسی دو مقطع تحصیلی برای کارشناسی ارشد وجود دارد. دوره ی اول مستر ۱ نام دارد و دوره ی بعدی مستر ۲ نام دارد. هر یک از این دوره ها یک ساله می باشند و بسته به نوع رشته و دانشگاه دوره ی کارآموزی هم دارند.

در اکثر دانشگاه ها در دوره های مستر ۱ تمرکز روی واحدهای درسی می باشد. در این دوره دانشجویان در هر دو ترم تعدادی واحد درسی را می گذرانند و در انتها معمولاً دو ماه تا ۴۵ روز دوره ی کارآموزی دارند. در دوره های مستر ۲ تمرکز بیشتر روی فعالیت های پژوهشی می باشد و دانشجویان فقط یک ترم واحدهای درسی را پاس خواهند کرد و از ترم دوم که شامل پنج تا شش ماه می شود مشغول کارآموزی و انجام پروژه ی تخصصی خود خواهند شد

از آنجا که دروه های کارشناسی در فرانسه ۳ سال می باشد و در ایران ۴ سال می باشد، دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی به شرط داشتن رزومه ی خوب امکان ادامه ی تحصیل به طور مستقبم در دوره ی مستر ۲ را دارند و نیازی به گذراندن دوره ی مستر ۱ نیست. از جمله مزایایی که میتوان برای دوره های مستر ۲ نام برد این است که این دوره ها اکثراً رایگان هستند و در دوره ی کارآموزی حقوق ماهانه به دانشجویان تعلق می گیرد

 

"اکثر این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می شود و نیازی به دانستن زبان فرانسه نیست".

 

 

مدارک مورد نیاز(متقاضی دارای مدرک کارشناسی ارشد):

 1. دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

 2. پاسپورت (با حداقل شش ماه تاریخ انقضا از زمان شروع تحصیل)

 3. CV انگلیسی

 4. Sop انگلیسی

 5. مدرک دیپلم

 6. مدرک پیش دانشگاهی

 7. ریز نمرات لیسانس

 8. مدرک لیسانس

 9. ریز نمرات ارشد

 10. مدرک ارشد

 11. شناسنامه

 12. متقاضی پسر(کارت پایان خدمت/کارت معافیت سربازی)

 13. گواهی های کار و مدارک کسب شده و ورک شاپ ها

 

`

 

تحصیل در فرانسه – مقطع کارشناسی

 

دوره های کارشناسی در فرانسه ۳ سال می باشد. در این دوره دانشجویان موظف به گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و ۱۸۰ واحد درسی هستند. اکثر این دوره ها به زبان فرانسه برگزار می شود و دانشجویان جهت ورود به این دوره ها نیازمند مدرک B2 زبان فرانسه می باشند. این دوره ها به زبان فرانسه کاملاً رایگان می باشد و دانشجویان در حین تحصیل از کمک هزینه هایی شامل حمل و نقل داخل شهری رایگان، کمک هزینه ی اسکان و بیمه برخوردار می شوند

دانشجویان در حین تحصیل حق کار تمام وقت را نداشته ولی بصورت پاره وقت و حداکثر به مدت ۲۰ ساعت در هفته می توانند کار کنند. در این شرایط دانشجویان معمولاً به ازای هر ساعت کار ۷ یورو می توانند دریافتی داشته باشند

 

مدارک مورد نیاز(متقاضی دارای مدرک کارشناسی)

 

 1. دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

 2. ) پاسپورت (با حداقل شش ماه تاریخ انقضا از زمان شروع تحصیل

 3. CV انگلیسی

 4. Sop انگلیسی

 5. مدرک دیپلم

 6. ریز نمرات پیش دانشگاهی

 7. مدرک پیش دانشگاهی

 8. ریز نمرات لیسانس

 9. مدرک لیسانس

 10. شناسنامه

 11. متقاضی پسر(کارت پایان خدمت/کارت معافیت سربازی)

 12. گواهی های کار و مدارک کسب شده و ورک شاپ ها

 

 

 

مزایای تحصیل در فرانسه

 

از مزایای تحصیل در فرانسه می توان به این نکات اشاره کرد:

 

 • هزینه ی تحصیل و زندگی به مراتب ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی

 • امکان اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان ( بدون نیاز به آشنایی با زبان فرانسه)

 • دریافت کمک هزینه های زندگی و مسکن

 • بیمه درمانی رایگان برای دانشجویان

 • تحصیل برای اکثر رشته ها رایگان می باشد و همچنین امکان اخذ بورس تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد.

 • تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه شغل محسوب می شود و دانشجویان حقوق ماهیانه دریافت می کنند، علاوه بر تمامی موارد ذکر شده دانشجویان از حمایت های دولتی برخوردار خواهند شد.

 • بر خلاف باور عمومی هزینه های زندگی در کشور فرانسه برای دانشجویان بسیار پایین می باشد که این مورد را هم می تواند از جذابیت های ادامه ی تحصیل در فرانسه دانست.

 • به صورت میانگین و با احتساب حمایت های مالی که دولت فرانسه از دانشجویان میکند هزینه زندگی در فرانسه به صورت ماهانه بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ یورو میباشد.

 

 

تذکر مهم: دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل باید به این نکته توجه نمایند که در حال حاضر امکان ادامه ی تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها به جز رشته های پزشکی امکان پذیر می باشد.

 

 

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

 

 

این ویزا به صورت مستقل برای اشخاص صادر نمی شود، مگر اینکه اشخاص در کشور فرانسه همزمان با کار پاره وقت، در دانشگاه های فرانسه نیز تحصیل کنند. عموماً زمانی که اشخاص با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و درمقطع دکترا 30 ساعت در هفته حق کار قانونی دارند و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد.

 

Image

 

. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشور فرانسه در نظر گرفته شده است از ساعتی 8 تا 10 یورو به بالا می باشد. فقط از یک طریق می توان ویزای تحصیلی به همراه کار را تبدیل به اقامت دائم کرد و آن این است که اشخاص در حال تحصیل اگر بتوانند که کاری را پیدا کنند که کار فرما آنها را بیمه کند بعد از اتمام تحصیل، می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

 

"لازم به ذکر است پس از اتمام دوره تحصیل میتوانبد از طریق پروسه ثیت شرکت فعالیت مورد نظر خود را ران کنید و اقامت خود را بی قید و شرط تمدید کنید ."

 

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

 

یکی از سریعترین روشهای مهاجرت به فرانسه ، مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت می باشد. در ابتداء، سرمایه گذاران و کارآفرین ایرانی می بایست از مقررات مربوط به ثبت شرکت، ساختار شرکتها و شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور فرانسه اطلاع داشته باشند..

کشور فرانسه همواره از سرمایه گذاری در این کشور توسط شرکت های بین المللی و تجار استقبال به عمل آورده و شرایط مطلوبی برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم نموده است. از این رو آمار ثبت شرکت های بین المللی در این کشور همواره رو به افزایش است

برای ثبت شرکت باید بیزنس پلن دقیق، کامل و واقعی را ارائه دهید که باعث اشتغال زایی و کمک به اقتصاد این کشور شود. در صورتی که بیزنس پلن شما تایید شود، پس از طی مراحل قانونی مجوز اقامت شما صادر خواهد شد. در صورتی که به دنبال راه های دیگری برای اخذ اقامت فرانسه هستید، می توانید نگاهی به مقاله تمکن مالی فرانسه داشته باشید .

 

Image

 

 

 

شرایط تمدید ویا اقامت دائم فرانسه

مجوز اقامت در ابتدا یک ساله صادر خواهد شد(اقامت موقت قابل تمدید ). پس از پنج سال متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم بدهد. سرپرست خانوده می تواند به صورت همزمان برای اخذ اقامت همسر و فرزندانش نیز اقدام کند.

 

توجه داشته باشید که برای تمدید اقامت فرانسه از راه ثبت شرکت حضور فرد در این کشور و فعالیت واقعی در شرکت ضروری است.

 

 

آشنایی با انواع شرکت برای اخذ اقامت فرانسه به صورت دائم

 

 

شرکت در فرانسه می توانند به صورت قانونی فعالیت کنند. انتخاب نوع شرکت نیز در اخذ اقامت فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

به طور کلی 13 نوع ثبت شرکت وجود دارد در این مقاله به رایج ترین آنها می پردازیم

 

 

شرکت با مسئولیت محدود برای دریافت اقامت دائم فرانسه

 

این شرکت یک نفر مدیرعامل و بیش از دو نفر عضو سهامدار دارد. مقدار سرمایه اولیه ای که مد نظر دارید را باید در فاکتورها و اسناد مالی دیگر لحاظ کنید. مالیاتی که باید پرداخت کنید در این نوع شرکت در مقایسه با سایر انواع آن بیشتر است شرکت مسئولیت محدود با یک سهامدار تشکیل می شود و شرکتی فردی به حساب می آید

 

شرکت سهامی ساده

 

برای تشکیل این شرکت به حداقل دو سهامدار و سرمایه ثبتی حداقل ۳۷ هزار یورو نیازمندید. این شرکت می تواند به صورت سرمایه گذاری مشترک با شرکتی فرانسوی شکل بگیرد. برای تاسیس این شرکت به حداقل دو سهامدار نیازمندید. سود و زیان به یک اندازه بین سهامداران تقسیم می شود. این شرکت در زمینه های مختلفی مانند پرستاری و … ارائه می دهد.

 

شرکت تجاری

 

 

بری ثبت این شرکت به حداقل هفت سهامدار نیازمندید. هر یک از سهامداران بسته به میزان سهام خود، مسئولیتی به عهده دارند. میزان سرمایه اولیه خاصی برای ثبت این شرکت وجود ندارد.

انواع دیگری از شرکت نیز وجود دارند که در این جا به محبوب ترین انها برای ثبت اشاره کردیم .

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ثبت شرکت

 

. برای ثبت شرکت باید مدارک لازم را در پرونده خود داشته باشید دقت داشته باشید که مدارک کامل واقعی و بدون نقص باشند تا از عقب افتادن وقت شما در سفارت جلوگیری شود مشاورین ارشد ما در بخش فرانسه تمامی مدارک شما را بررسی و قبل از ورود به سفارت نسبت به تکمیل توسط شما اقدام خواهند کرد :

 

 • پاسپورت معتبر با حدااقل ۳ ماه اعتبار

 • شناسنامه

 • سند ملکی

 • کپی روزنامه ای که آگهی تاسیس شرکت در آن به چاپ رسیده

 • انتخاب مدیرعامل

 • گواهی عدم سوئ پیشینه

 • پرینت گردش حساب

 • سه قطعه عکس

 

فرانسه یکی از بهترین مقاصد دنیا برای زندگی و تحصیل است و گاهی بی دردسر ترین کشور اروپایی برای اقامت.

 

مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

 

فرانسه کشور با اقتصاد آزاد و سرمایه اجتماعی بالاست. دسترسی به بازارهای بزرگ اروپا و جهان و بهره مندی از بالاترین سطح خدمات و تسهیلات بانکی از جمله امتیازهای دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق ثبت شرکت است. برخی دیگر از مزایای این طرح عبارتند از :

 • مالکیت صد در صدی شرکت و امکان راه اندازی کار با توانایی فرد

 • امکان اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال

 • افتتاح حساب شرکتی و شخصی و استفاده از مزایای بانکی

 • تجارت در محیطی منطبق با قوانین تجاری بین المللی

 • امکان سفر آزادانه به 20 کشور حوزه شنگن

 • بهره مندی از امکانات شهروندی مانند بیمه و تحصیل رایگان

 • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان در ابتدای اقامت

 • زندگی در کشوری با فرهنگی غنی و خاص

 • زندگی در محیطی با آرامش و بدون دغدغه

 

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

 

تمکن مالی یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت این کشور است. این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردار هستند و می توانند ثابت کنند که از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در فرانسه برخوردار هستند.

 

Image

 

در این روش متقاضی نیازی به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به بانک های فرانسه ندارد و فقط مدارک تمکن مالی و دارایی های داخل کشور مبدا مورد بررسی قرار می گیرند. فرد بایستی در امر آماده نمودن مدارک دقت کافی و لازم را داشته باشد؛ زیرا کوچکترین اشتباه یا نقصان در ارائه مدارک، اثرات جبران ناپذیری را برای فرد به همراه دارد و وی نمی تواند برای این روش اقدام نماید.

مدارکی که فرد به سفارت ارائه می نماید نباید جعلی یا ساختگی باشد زیرا افسر مهاجرت فردی با تجربه و تحصیل کرده در این زمینه است و با کوچکترین شک میتواند پرونده شمارا برای همیشه رد کند .

 

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست خود حمایتی فرانسه شامل موارد ذیل می باشد:

 1. ارائه پاسپورت معتبر

 2. تکمیل نمودن فرم های مربوطه

 3. ارائه اسناد و مدارک مالی و بانکی برای نشان دادن تمکن مالی

 4. ارائه اسناد مربوط به خرید ملک یا اجاره ملک در کشور فرانسه

 5. ارائه عکس با استاندارد های خواسته شده

 6. ارائه سند ازدواج برای افراد متاهل

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 

دولت فرانسه نیز همانند سایر کشورها یکسری قوانین ازدواج را در قانون اساسی کشور خود برای شهروندان فرانسوی با اتباع خارجی وضع نموده است. طبق قوانین ازدواج این کشور، افرادی که با اتباع فرانسوی ازدواج می¬نمایند با کسب شرایطی که دولت فرانسه ایجاد نموده است می¬تواند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. افراد جهت اخذ تابعیت این کشور بایستی مدارکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج خود و زندگی مشترک با اتباع فرانسوی را به مقامات این کشور ارائه نمایند.همچنان افراد برای اخذ تابعیت فرانسه بایستی درخواستی مبنی بر این موضوع به مقامات این دولت نماید.

در این مقاله تا حدودی سعی کردیم اطلاعاتی را در خصوص کشور فرانسه در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد

 

 

پیام ها

حمید ساعی
Feb 28, 2017

با تشکر از مطالب شما

علی صبوری
Feb 28, 2017

هزینه اقامت چقدره ؟

سامان رحیمی
Feb 28, 2017

خیلی ممنون

پیامی بگذارید

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پیام شما